LED-es FutóFény/ek...

Flasher, fényorgona, infra és minden kapcsolás ami a fénnyel kapcsolatos, azt itt megtalálod.

Re: LED-es FutóFény/ek...

HozzászólásSzerző: MZ/X Dátum: 2012.09.23 - 13:58

MZ/X írta:Üdvözöllek... !

Majd ismételten elkezdené előröl egyesével felkapcsolni a LED-ket és egyszerre alszik ki mind a végén
és 1-1.2" folyamatos együtt égés után aludna el mind és kezdődne előröl...,...

Üdv... MZ/X

Itt, lehet, hogy félre értelmezhető voltam, mert miután mind a 6db erős fényű LED világít együtt, ez max. 1-1.2" az egész idő vallum.
Tehát, ha Pl. az első, azaz az 1LED 1-1.2"-ig világítana folyamatosan, míg a többi LED 0.2-0.3" idő vallumokkal követné, amint az első 1LED világítani kezd a 2LED 0.2-0.3"-es szünettel kezdene el világítani, aztán a 3LED a 2LED után 0.2-0.3"-el követnék egymást és így tovább...
Egészen a 6-ik 6LED-ig, majd miután mind együtt felkapcsolt és együtt ég, azután egyszerre kapcsol le mind a 6db LED és kezdődne előröl a LED-ek felkapcsolódása egyesével...

Valahogy így, hogy 1LED ég 1"-ig, de miután fel gyullad, nem alszik ki 1"-ig, mert, amint fel (gyullad), 0.2-0.3"-el követik egymást a LED-ek és miután a 6-ik LED is felgyulladt, azt követően együtt alszik ki mind a 6db LED.

Időben így nézne ki, hogy…
Pl. 1LED világít, majd 0.2"várakozás után a 2LED világít, majd 0.2" várakozás után a 3LED, majd 0.2" várakozás után a 4LED, majd 0.2" várakozás után az 5LED, majd 0.2" várakozás után a 6LED és miután a 6-ik LED is felgyulladt, 0.2” után alszik ki egyszerre, mind a 6db LED és kezdődik előröl a folyamat…

Időben: 1LED 1.2” -0.2”- 2LED 1” -0.2”- 3LED 0.8” -0.2”- 4LED 0.6” -0.2”- 5LED 0.4” -0.2”- 6LED együtt ég 0.2”-et és után alszik ki egyszerre a 6db LED és kezdődik előröl a folyamat…

A LED-ek közti össz szünet idő a 0.2”-el számolva 1LED-től a 6LED-ig kereken 1”

1-es LED=1.2” -ig égne
2-es LED=1” -ig égne
3-as LED=0.8” -ig égne
4-es LED=0.6” -ig égne
5-ös LED=0.4” -ig égne
6-os LED=0.2” -ig égne

Így egy egész világítási idő + a szünetekkel számolva 1.2” lenne.
MZ/X
Kezdő
Kezdő

HozzászólásSzerző: MZ/X Dátum: 2012.09.23 - 13:00

Üdv...

Röviden, nekem olyan kellene, ami egymás után fel (gyullad) és miután mind az 5 vagy 6db erős fényű LED világít, azután alszik el egyszerre, majd kezdődik előröl a folyamat egyesével fel gyullad és a végén egyszerre alszik ki...
Jó lenne, ha 3-6V -ról tudnám használni és egy Trimmerrel a LED fényeinek a fel gyulladási sebességét egyben, azaz az 5 vagy 6db erős LED-ből álló LED-eket együtt tudnám egy db Trimmerrel szabályozni, beállítani a kívánt sebességre...

Segítségeteket Köszönöm... !

MZ/X
MZ/X
Kezdő
Kezdő

HozzászólásSzerző: MZ/X Dátum: 2012.09.23 - 12:48

Mivel már, szerkeszteni nem tudom a kérdésemet, így itt rakom be a talált futó fényt, de ez biztos, hogy nem úgy működik, mint ami nekem kellene...
MZ/X
Kezdő
Kezdő

LED-es FutóFény/ek...

HozzászólásSzerző: MZ/X Dátum: 2012.09.23 - 01:24

Üdvözöllek... !

Kérnék egy kis segítséget, mert amatőr vagyok, de szeretem a villogó és egyéb fényeket, de sajnos nem értek hozzájuk, hogy hova mit és milyen alkatrészt kell és melyikhez...
Forrasztás és méregetésen kívül és még a rajzokon is aránylag elmegyek, hogy milyen alkatrész látható és azon adatait, de nem konyítok sajnos hozzá annyira, hogy magamtól tudjam, hogy mi kell hozzá és milyen alkatrész értékűek...

Egy olyan FUTÓFÉNYT szeretnék készíteni, ami 5 vagy 6 db kerek 5mm-es Erős fényű LED-ből állna.
Találtam készen is 6db-os LED-ből állót a Netten két helyen is, de szerintem azok, mint az általánosan működő FUTÓFÉNYKÉNT működne.
Azaz, gondolom, minden LED egymás után fel és egy idő után elalszik és villan fel a következő...

Nekem a Futófény úgy kellene hogy működjön, hogy PL. az első LED, miután fel kapcsol, az, mondjuk az elképzelésem alapján, 1" után aludna ki csak, miután a többi 4 vagy 5 LED el együtt, miután sorban (felgyullad), együtt alszik ki.
Tehát, valami ilyesmire gondolok, hogy az 1-es LED 1"-ig ég a 2-3-4-5-6 LED utána egyesével felgyulladna 0.2-0.3" várakozási késésekkel gyulladna ki egymás után és miután 1-1.2" eltelik, egyszerre alszik ki mind a 6 db LED.
Majd ismételten elkezdené előröl egyesével felkapcsolni a LED-ket és egyszerre alszik ki mind a végén
és 1-1.2" folyamatos együtt égés után aludna el mind és kezdődne előröl...,...
Valamint egy Trimmerel szeretném a fény sebességét beállítani, ha lehet, hogy milyen gyorsan kövessék a LED fények egymást.

Táp forrásként 2 vagy 4db AAA vagy AA ceruza elemmel szeretném működtetni, hogy minél kisebb helyet foglaljon el az áram ellátása, ezért 3 - 6 V-ig kellene, hogy tudjam működtetni, használni...

Hát nem tudom, hogy mennyire sikerült érthetően leírnom, remélem nem voltam túl zavaros...

Nekem egy áramköri rajz kellene, amin az alkatrészek is meg vannak jelölve...
Valamint, minél kisebb hely igényű és minél egyszerűbb elektronikával kellene, ami ki jönne max. 5000Ft-ból.

Előre is megköszönném a segítségeteket...

Egy Amatőr...

Üdv... MZ/X
MZ/X
Kezdő
Kezdő

Vissza: Fénytechnikai kapcsolások